Parafínový zábal
Parafín je speciální vosk, který se získává při destilaci ropy a je obohacený vitamínem E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo, proto se používá k léčebným i kosmetickým účelům.
Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.
Použití parafínu:
- zhrublá, mozolovitá a suchá pokožka se zvláční a zjemní
- odstraňuje odumřelou kůži na rukou a nohou, řeší popraskané paty
- ke zvýšení lokálního prokrvení - pomoc při problémech s nízkým prokrvením (tzv. studené nohy či ruce)
- jako relaxace pro kosterní svalstvo, uvolňuje stažení svalů a při křečích
- pomáhá od bolesti a ztuhlosti, od chorob pohybového aparátu, úlevuje při chronické artróze, revmatoidní artritidě, chorob drobných kloubů končetin
- má vliv na vstřebávání otoků, lepší hojení ran
- zlepšuje stav kožních nemocí, jako je třeba lupénka
Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu.
Parafín je vhodný zejména v chladných obdobích, ale také když chceme svým rukám i nohám dopřát péči a sobě relaxaci. Zejména na podzim a v zimě podstupují naše ruce zátěžovou zkoušku – chladné počasí, mráz a následně suchý vzduch v místnostech pokožku rukou vysušují, je pak zarudlá, vrásčitá a v krajních případech popraskaná. Parafín pokožku vypíná a vrací ji pevnost a pružnost.
Po zábalu se může objevit mírné zarudnutí vlivem teploty parafínu, které brzy zmizí a potom již uvidíte změnu - kůže, která byla suchá a hrubá, dosáhne jemnosti a zdravého vzhledu.
Jak často docházet na parafín?
Četnost návštěv je čistě na Vás. Kúra by se ale měla opakovat přibližně každý měsíc.
Celé ošetření trvá cca půl hodiny.